روش های استفاده بهینه از دریل های برقی

دریل از ابزار های بسیار کاربردی در ساخت و ساز و صنایع محسوب میشود این ابزار به نسبت  کارآمد بالایی که دارد به همان میزان هم می تواند خطرناک باشد .در بازار می توان انواع مختلف دریل بتن کن را یافت که با قیمت های متفاوتی به فروش می رسد. ما در این مقاله سعی بر این داریم تا نکاتی ایمنی  را برای استفاده از دریل برقی ارائه نماییم .

قبل از استفاده از پریز برق ، حتما از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید

تا  به حال بسیار دیده شده است که به علت استفاده از پریز نامناسب ، خطر های بسیار زیادی متوجه افراد شده است پس بهتراست قبل از استفاده از دریل ابتدا حتما از سالم و ایمنی بودن دریل اطمینان حاصل کنیم  اگر دارای سیم لخت و ازاد است و نکات ایمنی مربوط به پریز برق رعایت نشده ، سعی کنید ابتدا آن را حل کرده و سپس دریل را به آن وصل کنید .

هنگام دریل کاری از لباس های گشاد و جواهرات اویزان استفاده نکنید

بهتر است در زمان استفاده از دریل به هیچ عنوان از لباس های گشاد و آویزان و همچنین جواهرات استفاده نکنید
و همیشه سعی کنید حتی الامکان زمانی که می خواهید از دریل استفاده کنید ، از عینکی مناسب که مانع از ورود گرد و غبار به چشمان شما می شود استفاده نمائید.

پس از استفاده از دریل ، از نگه داشتن دست بر روی مته خودداری نمائید

هنگامی که از دریل استفاده می کنید در اثراستفاده از دریل مته ی دریل بسیار داغ می شود پس برای رعایت جانب احتیاط بهتر است که تا چند دقیقه پس از اتمام کار به مته ی دریل دست نزنید

استفاده از مته هایی که مناسب با کار باشد

توصیه می شود برای هر محیط و مکانی که قرار است در آن دریل کاری انجام شود از مته ایی استفاده شود که برای آن محیط و مکان مناسب است به عنوان مثال مته ی سنگ بری برای دیوار های آجری  و فولاد استفاده می شود.

در هنگام دریل کاری کاشی ها
زمانی که در حال دریل کاری کاشی ها می باشید ، سعی کنید همواره از از یک مته مخصوص چوب  و یک تکه نوار که باعث جلوگیری از سرگردان شدن مته می شود استفاده نمائید،همچنین این نکته در مورد چکش تخریب نیز صادق است.

در هنگام دریل کاری گچ ها
زمانی که در حال دریل کاری محیط هایی از جنس گچ می باشید  بهتراست  در ابتدا با زدن بر محیط های گچی ، اول محیط های تو خالی را تشخیص داده  و پس از آن دریل کاری خود را انجام دهید.